• November v knižnici

• V súčinnosti s Miestnou knižnicou Petržalka Vám zasielame program podujatí November/2022.

Dávame do pozornosti tieto podujatia:

• Čo vidím ja nevidí nikto iný - kurz kreatívneho písania pre deti
            • Adventný knižný kvíz, ktorý otvorí predvianočný program v petržalskej knižnici
            • Prvýkrát na strednú, nájdi si knihu potrebnú, Nebojme sa povinného čítania

Výstavy:

• „Radostná správa“ – výstava komiksu  od Ďura Balogha a Petra Gärtnera
            • "Medula" - výstava o včele medonosnej

Voľný čas:

• Filatelistický krúžok – bezplatný filatelistický krúžok pod vedením pani Daniely Schmidtovej prijme nových členov
            • Bystrý utorok – Pomoc! Nemá to tlačítka – kurz informačnej výchovy a práce s mobilným telefónom
            • Muzikoterapia

Bližšie informácie o konkrétnych podujatiach nájdete v priložených letákoch.

• Testovanie pohybových schopností v 3.B, 3.C, 3.D, 3.E

• Žiaci tretích ročníkov boli testovaní a bolo vidno ako sa zlepšili od prvého ročníka, či po koordinačnej stránke, ale aj silovej a vytrvalostnej. Všetci sa snažili podať max. výkon a veľmi si testovanie užili. Ďakujeme aj žiakom 8.D, ktorí pomáhali pri testovaní 1. a 3. ročníkov.

• Krúžok "Tvorivé rúčky"

• Krúžok Tvorivých rúčok začal svoju činnosť od 10. a 11. októbra a už počas prvých dvoch hodín žiaci prvých až štvrtých ročníkov svojimi prvými prácami dokázali, že ich rúčky sú naozaj tvorivé, šikovné a kreatívne. Na prvej hodine modelovali zo slaného cesta, ktoré pripravila pani učiteľka Berková, tekvičky, ktoré po vysušení budú deti vymaľovávať. Na druhej hodine sa venovali práci so šiškami a vytvorili pekné dekorácie zimných šiškových panáčikov. Po každej hodine deti zhodnotia práce, povedia ako sa im aktivita páčila a či sa tešia na ďalšiu hodinu. Podľa tváričiek vidieť, že sa im výber krúžku oplatil a veľa sa naučia.

• DRAGON ENGERAU - slávnosť púšťania šarkanov

• Vážení priatelia a milovníci úžasnej jesennej zábavy – púšťania šarkanov,

pozývame vás v nedeľu 9.10.2022 na hravé podujatie DRAGON ENGERAU pred Dom kultúry Lúky v čase 13:00 – 17:00. NEVÁHAJTE! Vyrobte doma najkrajšieho, najvynachádzavejšieho alebo najväčšieho šarkana a zapojte sa s ním  do súťaže. Čakáme vás. Spoločne vytvoríme pestrofarebné divadlo na jesennej oblohe.

Čo vás čaká:

13.00 – 16.00 / Tvorivá „šarkania“ dielňa

13.00 – 14.00 / Registrácia súťažiacich

14.00 – 16.30 / Púšťanie šarkanov – pestrofarebné divadlo na jesennej oblohe

16.30 – 17.00 / Vyhodnotenie najkrajšieho, najvynachádzavejšieho a najväčšieho po domácky vyrobeného šarkana

• Workshop- Zmúdri do škôl

• Žiaci 9. ročníka absolvovali workshop na tému: Kritické myslenie vs.sociálne siete. Stretnutie je súčasťou programu Zmúdri do škôl, do ktorého je naša škola zapojená.

• 5. D zažila v septembri…

• Celá škola sa zúčastnila na výchovnom koncerte v DK Lúky, kde sa citlivo spájal hip- hop s naším krásnym folklórom. Do hľadiska sme si však neprišli posedieť, ale zatancovať. Takže aj podľa detí, bolo to super.

Pekný čas vonku sme využili na Účelové cvičenia. Počasie nám prialo, a preto sme 9 km túru na hrádzu zvládli bez problémov, s úsmevom.