• ÚHRADA A VÝŠKA POPLATKU ZA ŠKD

Prihláška na celodennú a skrátenú ŠKD pre dieťa 1. - 4. ročníka sa nachádza na web stránke školy.

Vyplnenú a podpísanú prihlášku je potrebné odovzdať do 31. 8. 2023 na vrátnici školy do schránky zalepené v obálke s menom pani Varechovej, vedúcej ŠKD.

Na základe všeobecného nariadenia mestskej časti Bratislava-Petržalka č. 4/2023 zo dňa 14.03.2023, bola určená výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s výchovno-vzdelávacou činnosťou školského klubu detí v základnej škole nasledovne:

Poplatky ŠKD – Základná škola Turnianska 10, 851 07 Bratislava

1. Poplatok - plná ŠKD na jedno dieťa - určená suma - 40 eur / za druhé a každé ďalšie dieťa - súrodenci - platí zľava 20 € za každého ďalšie dieťa.

2. Poplatok - skrátená ŠKD na jedno dieťa - určená suma - 10 eur / a to ranný školský klub detí - od 6:15 do 7:45, spolu s pobytom dieťaťa v školskom klube v čase podávania obeda - v rozvrhu označené - O (ŠKD) /. Súrodenecká zľava sa neuplatňuje.

Poplatok sa uhrádza bankovým prevodom.

IBAN ŠKD: SK56 5600 00000094 0092 8001

Do poznámky zadať: meno a triedu dieťaťa, NIE RODIČA !

Poplatky je potrebné uhradiť za školský rok 2023/2024 do 10. dňa v mesiaci (najneskôr do 15. dňa v mesiaci).

Mesačný poplatok sa platí, ak dieťa bolo prítomné v ŠKD minimálne 2 dni.

Ak rodič odhlási dieťa v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie poplatku.

Odhlásiť dieťa z ŠKD zákonným zástupcom je potrebné písomne vyplnením odhlasovacieho lístku najneskôr 3 dni pred ukončením mesiaca. Ak rodič, resp. zákonný zástupca odhlási dieťa v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie peňazí.

Ak  rodič predloží doklady o sociálnej odkázanosti, môže riaditeľka školy rozhodnúť o znížení, resp. o odpustení príspevku na úhradu za pobyt v ŠKD.

Pokiaľ zákonný zástupca žiaka neuhradí stanovený príspevok za pobyt dieťaťa v ŠKD a boli využité všetky primerané dostupné spôsoby na zabezpečenie úhrady, rozhodne vedenie školy o vyradení zo zoznamu detí v ŠKD – to platí  i pre rannú i pre popoludňajšiu dochádzku detí do ŠKD.

Pri čakaní na krúžok odporúčame zveriť dieťa do ŠKD, inak dieťa musí opustiť budovu školy.

SPRÁVCA PLATIEB V ŠKD:

Helena Mišíková