• Pozývame Vás na prvú cheerleading súťaž v Bratislave!

• Naše dievčatá, ktoré navštevujú krúžok roztlieskavačiek na ZŠ Turnianskej, Vás pozývajú na Medzinárodnú súťaž v športovom cheerleadingu, ktorú usporiada Slovak Cheer Union a táto súťaž je zaradená do European Cheer League.

Súťaž sa koná 17.3.2024 v Dome Športu, Junácka 6, Bratislava.

Bližšie info na:https://www.scu.sk/sutaze/donau-cheer-open-2024.

Všetci ste pozvaní, príďte nám fandiť a držte nám na našej prvej súťaži palce!!!

ZŠ Turnianska cheerleaders ♥️

• Štartuje súťaž Vráťme knihy do škôl. Motivuje deti čítať, ale aj písať

• Obľúbená čitateľská súťaž Vráťme knihy do škôl je tu opäť. Jej cieľom je motivovať deti k čítaniu kníh. Novinkou aktuálneho 12. ročníka je súťaž v písaní mikropoviedok v rozsahu jednej až dvoch normostrán.

Obraciame sa preto na Vás s prosbou o pomoc pri zdieľaní tejto informácie, aby sme spoločne namotivovali čo najviac žiakov.

Ide o celoslovenskú súťaž, ktorá je určená pre materské, základné a stredné školy. Jej princíp je jednoduchý. Stačí si prečítať ľubovoľnú knihu a napísať o nej krátky referát v rozsahu maximálne dve strany. Čitateľ má objasniť, prečo si vybral práve túto knihu a čo mu dielo prinieslo.

Škôlkari nakreslia obrázok s pomocou učiteľa či rodiča. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, obrázok alebo oboje. V súťaži sa neposudzuje literárna kvalita príspevkov, dôležité je čítať.

Z doručených príspevkov sa víťazi pre jednotlivé kategórie určujú žrebovaním. Uzávierka súťaže je 1.4.2024. V hre je aj množstvo zaujímavých cien. Ocenená bude aj najaktívnejšia škola ako aj Knižní anjeli, ktorí vedú mládež k literatúre. Na túto cenu navrhujú študenti knihovníka, učiteľa slovenského jazyka či vychovávateľa, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie.

Súťaž Vráťme knihy do škôl organizuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s občianskym združením Učenie s úsmevom, ako aj s ďalšími samosprávnymi krajmi na Slovensku.

Viac informácii o projekte nájdete tu: www.vratmeknihydoskol.sk

Veríme, že sa do projektu zapojí čo najviac žiakov, ktorí sa s radosťou začítajú do zaujímavých príbehov z histórie, ďalekých krajín, fantasy svetov, ale aj zo súčasnosti. Rozšíria si obzory či slovnú zásobu a dajú zelenú svojej tvorivosti.

Juraj Droba

• Deň svätého Valentína v 3. B

• Dnešný deň sa od rána niesol v duchu sviatku Valentina v 3. B triede.

Na etickej výchove sme si prečîtali históriu vzniku tohto sviatku.

Potom si detí nakreslili veľa srdiečok,do ktorých vložili mená milovaných ľudí.

Na pracovnom vyučovaní sme vyrábali Valentínske pozdravy pre rodinu a blízkych, ktoré navrhli, pripravili pre všetkých žiačky Lili Filipková a Ninka Hübnerová.

• Lyžiarsky výcvik 7.A,7.B a 7.C

• Žiaci siedmich ročníkov sa zúčastnili lyžiarskeho výcviku od 2.2.2024-6.2.2024 v Oravskej Polhore. Počasie nám trochu neprialo, ale aj napriek dažďu sme si super zalyžovali. Snehu bolo dosť a posledný deň nám lyžovanie spríjemnilo aj slniečko. Všetci siedmaci ktorí boli na lyžiarskom výcviku sa naučili lyžovať, a mnohí z nich sa zdokonalili v lyžovaní 👍💪👏. Zabavili sme sa pri stavaní originálnych snehuliakov ⛄, v podvečer sme zorganizovali pin-pongový turnaj a užili si spoločnú zábavu.Team telocvikarov😊

• Úspech našich žiakov v basketbale

• Naši žiaci z 5.-9.ročníka sa zúčastnili basketbalového turnaja na ZŠ Prokofievova na basketbalovom turnaji petržalských škôl,kde získali 1.miesto.

Gratulujeme a ďakujeme za pozitívnu reprezentáciu školy!

• Fašiangy v 3. B

• Dňa 3.2. 2024 sme mali Fašiangové vyučovanie, v maskách sme maľovali masky na naše fotky, učili Anj a zabávali sa formou tanca občerstvenia a hier.