• Veľkonočné prianie

• Milé kolegyne a kolegovia,

opäť tu máme sviatky jari, s ktorými prichádza i zaslúžené voľno.

Prajem vám teda príjemné prežitie Veľkej noci v kruhu rodiny, priateľov a blízkych. Nech načerpáte kopu síl a energie do ďalšej práce, aby sme spoločne mohli aj naďalej pokračovať v zlepšovaní kvality života na našom zelenom sídlisku.

Ján Hrčka

starosta

• Súťaž roztlieskavačiek

• Dňa 17.3.2024 sa naše roztlieskavačky zúčastnili na medzinárodnej súťaži kde reprezentovali našu školu ZŠ Turniansku. Na súťaží sa zúčastnilo celkom 612 športovcov z 32 klubov z 9 rôznych krajín Európy. Videli sme celkom 120 súťažných vystúpení.

Naše dievčatá súťažili v kategórii School Cheer čo je školský šport a vyhrali 1. miesto nad oveľa staršími dievčatami z Prievidze. Choreografia bola náročná. Dievčatá museli pokrikom zaujať divákov a porotu plus v choreografii mali akrobatické prvky z gymnastiky, cheer skoky, stunts ( zdvíhačky) a živé pyramídy, ktoré hodnotila medzinárodná porota. Odniesli sme si zo súťaže cenné skúsenosti, motiváciu a veľa krásnych spomienok a tá radosť z víťazstva bola neopísateľná .

Určite toto není naša posledná súťaž a určite o roztlieskavačkách zo ZŠ Turnianska ešte budete počuť .

Ďakujem dievčatám za reprezentáciu školy, úžasným rodičom, vedeniu školy za podporu, sponzorom a organizátorom súťaže SCU.

Prikladám link ( cca 45:00 idú naše dievčatá )a fotky zo súťaže :

Trénerka Zuzana Židkova

• Deň vody 22.3.2024

• Dnes 22.3.2024 sme si pripomenuli SVETOVÝ DEŇ VODY.

V našej triede 3.B sme si pozreli rôzne videá o dôležitosti vody na našej planéte.

Potom sme zachraňovali kvapky vody v podobe balónov.Emka a Ninka H. dokonca vyrobili spoločenskú hru na túto tému.Lili a Martin vyrobili vodnú vílu.

Nakoniec sme sa zahrali hru: Nájdi veci, ktoré patria alebo nepatria do vody. Žiaci si tak zopakovali učivo z prirodovedy.

• Blahoželáme!

• Tešíme sa z úspechu žiaka 9.B, ktorý sa na okresnom kole 70. ročníka Hviezdoslavovho Kubína umiestnil v recitácii poézie na krásnom 3. mieste. B. Bielovi srdečne blahoželáme a veríme, že ani na strednej škole nezanevrie na umenie recitácie, lebo k nemu SKUTOČNE JAVISKO PATRÍ! Veľké poďakovanie za usilovnú prípravu patrí aj jeho rodičom.

• Babkové divadlo 1.stupeň

• Dňa 21.03. si žiaci 1. stupňa mali možnosť pozrieť vo vestibule školy predstavenia bábkového divadla Babadlo s názvom Sen jedného duba so zameraním na ochranu lesa a prírody a mladší žiaci videli rozprávkové predstavenie O psíčkovi a mačičke.

• DENNÝ TÁBOR a SÚSTREDENIE LETO 2024

• Dobrý deň, milí rodičia,

plávanie NEMO organizuje počas letných prázdnin dva DENNÉ plavecké tábory a POBYTOVÉ plavecké sústredenie.

- denný plavecký tábor ZŠ Turnianska-Petržalka: 1.7.-5.7.2024 (tábor bude aj počas sviatku 5.7.2024-piatok)

- pobytové plavecké sústredenie Horský hotel Eva-Sv. Jur: 7.7.-13.7.2024-plávať budeme v SOŠ Pánty : )

- denný plavecký tábor ZŠ Prokofievova-Petržalka: 26.8.-30.8.2024 (tábor bude aj počas sviatku 29.8.2024-štvrtok)

Termín odoslania prihlášky je do 15.6.2024.

Prihlásiť sa môžete cez online prihlašku.Po odoslaní prihlášky je potrebné vykonať úhradu podľa pokynov v pozvánke.Vyplnená prihláška vám príde do mailu (podpísanú prihlášku prosím priniesť 1. deň).

Bližšie informácie nájdete na našom webe:http://www.plavanienemo.sk/sustredenia-a-denne-tabory-leto-2024  alebo v prílohe mailu (prosím v súbore si vyrolujte váš tábor).

Nové plavecké kurzy 4-6/2024 zverejníme do konca tohto týždňa.

Tešíme sa na Vás milé deti :)

S pozdravomBest RegardsIng. Lucia Dulayováplavecká škola plávanie NEMOkontakt: 0949 435 878

Detailne info k Táborom a sústredeniam nájdete po kliknutí na tento dokument : DENNÝ TÁBOR a SÚSTREDENIE LETO 2024

• Bellugym- KARNEVALOVÝ TÝŽDEŇ 18-22.3.2024

• Pekný deň milí rodičia,

pripravila som pre Váše detičký tématický týždeň na tréningy a ich obľúbený karneval od 18-23.3.2024. Prosím, aby ste deťom pribalili masky na tréning či už zakúpené, alebo vyrobené. Budeme mať súťaž o najkrajšiu masku/ kráľovnú karnevalu, súťaze a iné prekvapenia.

Teším sa na dievčatá ;0)

ĎAKUJEM

S pozdravom a prianím krásneho dňa

Mgr. Lucia Belušková - riaditeľka BelluGym

• Kruzok programovania a informatiky

• Milí rodičia,

na našej základnej škole sa po jarných prázdninách bude organizovať krúžok programovania a informatiky pre žiakov 1. a 2. stupňa (oddelene). K dispozícii je niekoľko termínov (fyzicky v priestoroch školy). Náplňou kurzov budú základy programovania + základy tvorby hier + internetová bezpečnosť. Krúžky budú trvať do konca školského roka.

Krúžok sa bude konať raz do týždňa po vyučovaní. Žiaci v cene krúžku dostanú učebnicu (teória + príklady) a potvrdenie o absolvovaní kurzu. Maximálna kapacita krúžku je 12 žiakov.

Cena na mesiac je 33 eur.

Zaregistrovať sa na krúžok môžete vyplnením formulára (dostupné termíny + Ďalšie informácie):

V prípade záujmu o viac informácii, prosím kontaktujte kozusko@programko.sk, 0917394051. Ján Kožuško je organizátorom krúžkov a zakladateľom iniciativy Programko, ktorá sa žiakom základných škôl v oblasti vzdelávania venuje už od roku 2019. Zároveň pôsobí ako  IT konzultant a IT developér.