• ODKLAD a CPPPaP

• Vážení rodičia, aj napriek tomu, že ste ešte nedostali od nás rozhodnutie o prijatí/neprijatí, pozorne si prečítajte nasledovné informácie:

Snažíme sa poskytovať všetkým žiakom potrebnú podporu, hlavne ak ide o žiakov so špeciálnymi potrebami, ktorí potrebujú individuálny prístup.

V našej škole pracuje školský psychológ a školský špeciálny pedagóg. Ich úlohou je aj starostlivosť o všetkých žiakov v 1. ročníku, ktorí potrebujú pomôcť s osvojovaním čítania, písania, počítania či podporu pri adaptácii na školskú prácu. Obaja odborníci spolupracujú s učiteľmi a rodičmi a ochotne im poskytnú konzultačnú, poradenskú, metodickú  pomoc.

Preto v prípade ak:

• len zvažujete odklad školskej dochádzky, v prípade neistoty, či je dieťa dostatočne pripravené do školy (nie len po stránke vzdelávacej, ale aj v oblasti pozornosti, koncentrácie na prácu, emocionálnej a sociálnej stránke)
        • v minulosti dieťa absolvovalo nejaké odborné vyšetrenie (logopedické, špeciálno-pedagogické, psychologické)
        • je v starostlivosti logopéda, špeciálneho pedagóga, psychológa alebo iného odborníka
        • špeciálne vzdelávacie potreby vášho dieťaťa môžu vyžadovať pridelenie pedagogického asistenta, resp. máte odporúčanie k jeho prideleniu
        • dieťa malo oneskorený alebo narušený vývin reči
        • zvažujete zaškolenie v prípravnom ročníku v niektorej zo škôl, ktoré takýto ročník otvárajú
        • máte neistotu, či Vaše dieťa zvládne nároky 1. ročníka,

neváhajte kontaktovať priamo našich pracovníkov:

školský špeciálny pedagóg pre 1. stupeň

PaedDr. Viktória Kuricová

Mgr. Eunika Avante

školský psychológ

Mgr. Sičáková Frederika

094748 974

Vopred Vám ďakujeme za spoluprácu pri včasnom nastavení a príprave podpory pre deti, ktoré to potrebujú.

Upozornenie:  Zamestnanci našej školy (školský psychológ, školský špeciálny pedagóg) nemajú oprávnenie vydávať odporúčanie na odklad povinnej školskej dochádzky dieťaťa. Toto potvrdenie si musíte vybaviť v CPPPaP.

Dôležité:  Ak ste už obdržali Rozhodnutie o prijatí do 1.ročníka z inej základnej školy a teda Vaše dieťa v septembri nenastúpi na ZŠ Turnianska, prosíme Vás zašlite nám Rozhodnutie o prijatí do 1.ročníka na inú ZŠaby sme uvoľnené miesto na našej škole mohli ponúknuť inému záujemcovi. Povinnosť oznámiť túto skutočnosť vyplýva zákonnému zástupcovi zo zákona o plnení povinnej školskej dochádzky.