• Star Students

• Gratulujem mojim žiakom z 9. D za excelentné záverečné prezentácie

v Powerpointe z anglického jazyka.

Témy boli:

Amira: Nefertiti                                       Marek: World War II

Kristína: Elizabeth I                                Michaela: The US Presidents

Dita: The Black Death                            Adela: Marie Curie

Stela: Queen Victoria                             Leo: Enrico Fermi

Andrej: Napoleon Bonaparte                Terezia: Neil Armstrong

Alisa: William Shakespeare

p. uč. Kováčová ❤️

• Didaktické hry v 3. B triede

• Dňa 7.6.  sme absolvovali teoretickù časť didaktickych hier.

Žiaci si zopakovali pravidlá evakuácie, prvù pomoc pri vedomí i bezvedomí a ošetrenie krvácania či zlomeniny ny. Deti nadšene pracovali v tímoch .

Dňa 8.6.2024 sme sa presunuli k Malému Drazdiaku, kde sme využili poznatky z prîrodovedy a potom sa premiestnili k Veľkému Draždiaku.

• Slovak Cheer Nationals - Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v cheerleadingu 2024

• V sobotu 1.6.2024 sa v Rates aréne vo Zvolene konala doslova a do písmena oslava slovenského športového cheerlidingu.Tu sa od skorého rána už do neskorého večera konali Slovak Cheer Nationals, alebo lepšie povedané Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v cheerleadingu 2024.

Samotnú súťaž vyhlásilo SCU (SLOVAK CHEER NATIONALS 2024), ktorej prezidentkou je Zuzana Niščáková.Nakoľko sa jednalo o súťažné vystúpenie, tak práve hodnotenia mala pod palcom šesťčlenná medzinárodná rozhodcovská zostava.

Počas tohto niekoľkohodinového maratónu bolo k videniu v troch súťažných blokoch viac než stovka vystúpení v podaní trinástich klubov, ktoré pozostávali z približne 400 členov.

Okrem reprezentácie a klubov sa súťaže zúčastnili aj naše žiačky, ktoré vybojovali a obhájili 1. miesto ( Majsterky Slovenska)v kategórii School Cheer level 1 Large category.

Ďakujeme dievčatám (Anita B., Tamara K., Nela P., Mia B., Ella M., Kajka V., Ema K., Sara M., Lea D., Anna R. P., Viki C., Karolína K., Lili F., Katka K.,Miška Z., Nela V., Alexandra R.,Ninka Z., Lili P. Natália H. )za reprezentáciu ZŠ Turnianska.

Od septembra budem robiť opäť nábor na krúžok cheerleaders - roztliekavania a určite sa k nám pridajú šikovné dievčatá aj chlapci, ktorí majú radi gymnastiku, tanec, pyramídy a akrobacie. Dievčatá aj chlapci sa počas roka naučia novú choreografiu, pokrik s ktorým pôjdu na rôzne súťaže a budú reprezentovať našu školu.

Prajem všetkým dievčatám nech úspešne dokončia tento školský rok, nech si cez prázdniny oddýchnu a načerpaju nové sily. Rodičom, pani učiteľkám a vedeniu školy ďakujem za podporu našich roztlieskavačiek. Bez Vás by to nešlo ♥️🎀.

Kompletné výsledky a ešte podstatne viac nájdete na webovej stránke SCU.

S úctou trénerka Zuzana Židkova

• Krajské kolo v Minicoolvolley základnýchškôl

• 29. mája 2024 sa uskutočnilo Krajské kolo v Minicoolvolley základných škôl v Studienke. Súťaže sa zúčastnilo 6. škôl z Bratislavského kraja. Naše dievčatá sivybojovali 3. Miesto.Gratulujeme - školu reprezentovali: Tereza M., Tereza K., Alisa C., Lucia T., Lili P., Lea H., Tamia T. a Barbora T.

• MyBrain Academy

• Milí rodičia,

Keďže vieme, aká je dôležitá  komunikácia v anglickom jazyku spúšťame na vašej ZŠ v budúcom školskom roku unikátny projekt jazykovej školy " My Brain Academy Bratislava". Vašim deťom pomôže zlepšiť komunikačnú angličtinu prostredníctvom "Popoludňajších anglických komunikačných klubov "priamo v priestoroch vašej  ZŠ školy (deti nemusíte nikam voziť). S výučbou anglického jazyka má "My Brain Academy" 13 ročnú prax, lektorov ktorí sú na našu unikátnu metodiku certifikovaní. V súčasnosti "My Brain Academy" pôsobí na viac ako 50 školách v rámci SR, kde máme viac ako 5000 detí.

Informácie o projekte:

- výučba angličtiny nadväzuje na preberané učivo a slovnú zásobu získanú počas vyučovacieho procesu z hodín angličtiny

- určené pre žiakov 1. a 2. stupňa

- prostredníctvom myšlienkových máp dovysvetľuje gramatiku, inovatívnym a kreatívnym spôsobom zapája žiakov do konverzácie, odstránia sa  bariéry a strachy rozprávať v angličtine. Plynulosť rozprávania sa výrazne zlepší a tým sa zlepšia aj výsledky v škole.

- výučba prebieha v priestoroch školy, po skončení vyučovania, rodičia nemusia deti nikam voziť

- skupiny sú malé s max.počtom 8 žiakov

- hodina 1 x do týždňa, 60 min, počas celého školského roka.

- poplatok pre rodičov 30 Eur /mesačne + jednorázový  úvodný registračný poplatok 30 Eur (viac informácií v priloženom letáku)

" Využite možnosť, aby sa Vaše dieťa zbavilo strachu a blokov rozprávať po anglicky, aby aktívne začalo využívať už v škole nadobudnutú slovnú zásobu. S nami začne dieťa vnímať angličtinu ako bežnú súčasť jeho života a to mu dá možnosti ďalej rásť.Pozrite si prosím naše ukážky z hodín a skúsenosti rodičov."

Čo hovoria skúsenosti rodičov?

Prečo deti nerozprávajú anglicky ani po 900 hodinách ?

Základom pri výučbe je zapojiť všetky zmysly

Pre zjednodušené prihlasovanie na komunikačné kluby angličtiny My Brain Academy môžete využiť elektronickú prihlášku.

Prihlásiť sa môžete do 29.6.2024 prostredníctvom linku:

Prihláška MY Brain Academy (Prihláška sa stáva záväznou po úhrade zápisného vo výške 30 Eur)

V prípade potreby kontaktujte pani Maju Minarovič - 0911 21 85 85

Oficiálny web My Brain Academy:

www.mybrainacademy.sk