• PROJEKTY 2015/2016

Vyhlasovateľ

Názov projektu

Cieľ projektu

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie

v termíne od:

1/2013 – 10/2015

Národný projekt ,, Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí“

Testovanie žiakov za účelom inovácie poradenských metód v systéme výchovného poradenstva a prevencie pri zvládaní porúch učenia a správania na celoslovenskej úrovni.

Cieľom projektu, ktorého obsahovou náplňou je zefektívniť pedagogicko - psychologické poradenstvo a aktualizovať vybrané psychodiagnostické metódy a testy.

Miestny úrad

Bratislava- Petržalka

Kutlíková 17

Oddelenie školstva a športu

,,Naučiť lepšie, odmeniť viac“

Pedagogickí zamestnanci

Petržalských škôl

Cieľom programu je povzbudiť a motivovať učiteľov ku zmenám vo vyučovaní a ku skvalitňovaniu výkonu ich práce a tým pomôcť aj petržalským deťom ku kvalitnejšiemu vzdelaniu.

Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Národným garantom programu je sieť organizácií Špirála. Medzinárodným garantom je nadácia Foundation for Environmental Education.

Partnerom programu je spoločnosť Natur-pack. - See more

,,Zelená škola“

Výchovno-vzdelávací program určený pre materské, základné a stredné školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie.

Podpora a plnenie úloh v spolupráci- žiaci- učitelia- rodičia na dosiahnutie cieľov zameraných na dopravnú výchovu-vytvorenie zóny bez áut, osadenie stojana na bicykle, vytvorenie učebne na dopravnú výchovu, spolupráca s rodičmi, výroba originálnych dopravných značiek, rovesnícke vzdelávanie, organizácia stretnutí žiackeho tímu Zelenej školy a práca s kolégiom Zelenej školy. Aktivity ku Dňu Zeme.

Program realizovaný pod odbornou garanciou OZ PROFKREATIS.sk a vďaka podpore spoločnosti GSK.

,,Druhý krok“

DRUHÝ KROK ponúka riešenie na súčasný problém v školách, kde čím ďalej, tým viac narastá agresivita, šikana, útoky na učiteľov a intolerancia voči odlišnostiam.

pre detí

v materských školách a na 1. stupni ZŠ.

Je zameraný na sociálno-emocionálny rozvoj detí v materských školách a na 1. stupni základných škôl. Má za úlohu naučiť deti rozpoznávať emócie, vedieť o nich hovoriť a hlavne vcítiť sa do situácie iného.

MŠSR a ŠJ Turninska

,,Školské ovocie“

Realizujeme v školskej jedálni na I. a II. stupni

Zdravá strava pre žiakov slovenských škôl

Slovenská pedagogická knižnica a Národné pedagogické múzeum a knižnica J. A. Komenského v Prahe

6.ročník medzinárodného projektu - Záložka do knihy spája školy -  s témou:. Múdrosť ukrytá v knihách

Realizujeme na II. stupni

Medzinárodný mesiac školských knižníc (International School Library Month) vyhlásil v roku 2008 James Henri, prezident Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva (International Association of School Librarianship), pri príležitosti 10. výročia Medzinárodného dňa školských knižníc (International School Library Day).

Denník SME

Projekte Sme v škole - Dopravný rýchlokurz.

Realizujeme na II. stupni

Cieľom projektu SME V ŠKOLE je sprostredkovať vedomosti zábavnou a tvorivou formou pomocou denníka SME.

Zapojení žiaci a študenti dostanú pracovné zošity, ktoré sú spracované na rôzne predmety a témy (slovenský jazyk a literatúra, zemepis, občianska náuka, informatika, environmentálna výchova, dopravná výchova, chémia a iné).

Denník SME

Sme v škole - Etická výchova

Realizujeme na II. stupni

Komentár: Projekty odrážajú environmentálne zameranie školy, smerovanie školy k podpore zdravého životného štýlu, pomáhajú pri realizácii mediálnej, multikultúrnej, regionálnej výchovy, podporujú osobný a sociálny rozvoj žiakov.