• Pedagogického asistenta je možné ustanoviť v takých triedach školy, ktoré navštevujú žiaci so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami. Ďalším dôvodom prítomnosti pedagogického asistenta je prekonávanie bariér, ktoré sú pre žiaka neprekonateľné z dôvodu jeho zdravotného znevýhodnenia.

Pedagogický asistent v triede spolupracuje s vyučujúcim, podieľa sa na uskutočňovaní školského vzdelávacieho programu najmä utváraním rovnosti príležitostí vo výchove a vzdelávaní a tiež na prekonávaní informačných, architektonických, jazykových, zdravotných, sociálnych a kultúrnych bariér.

Pedagogický asistent nie je osobný asistent jedného žiaka.

Pedagogickí asistenti vykonávajú asistenciu priamo v edukačnom procese. Asistencia je poskytovaná žiakom so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami, avšak sú v triede nápomocní všetkým žiakom, ktorí to potrebujú. Činnosť pedagogických asistentov (metodické vedenie a usmerňovanie činnosti) v našej škole koordinuje školský špeciálny pedagóg - Mgr. Mária Králiková

Pedagogickí asistenti v školskom roku 2023/24:

• Bc. Dominika Harakaľová
        • Petra Fiedlerová