• PROJEKTY OD 2007

•

Zelená škola – medzinárodný projekt, cieľom je budovať zdravšiu, zelenšiu, aktívnejšiu školu, naučiť žiakov a zamestnancov a miestnu komunitu myslieť a žiť v duchu zásad trvalo udržateľného rozvoja (www.zelenaskola.sk)

Super škola - vzdelávací projekt pre žiakov základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava-Petržalka, ktorý prináša petržalská samospráva v spolupráci so zriaďovateľskou organizáciou – Kultúrne zariadenia Petržalky a s odborným vkladom Slovenskej akadémie vied. Zúčastňujú sa žiaci 2.stupňa ( 5. - 9. očník).

Medzinárodný projekt Comenius - Umenie a kreativita v európskych školách, do projektu sú zapojené školy z Anglicka, Írska, naša škola a MŠ Bzovícka

Správaj sa normálne – projekt spolupráce základnej školy s políciou, cieľom je vybudovanie mostu dôvery medzi políciou, školou, rodinou a verejnosťou, prevencia kriminality, naučiť deti vyhnúť sa riziku stať sa obeťou trestného činu a vlastného nepremysleného konania

Podpora kardiovaskulárneho zdravia v prostredí základných škôl mestskej časti Petržalka – je novým projektom zacieleným na tri cieľové skupiny (žiaci, učitelia, rodičia). Cieľom je prevencia kardiometabolických chorôb v prostredí základnej školy, motivácia formovania a tvorby postojov a návykov kľúčových pre celoživotné kardiovaskulárne zdravie. Odborným gestorom projektu je Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava

Inovácia metód vyučovania cudzích jazykov na I.st. ZŠ v mestskej časti Bratislava – Petržalka, projekt ESF