• Centrá CPPPaP

Zoznam  Centier pedagogicko –psychologického poradenstva a prevencie

(v školskej sieti na území Bratislavy)

Žiak so ŠVVP - špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (vývinové poruchy učenia, poruchy správania, žiak chorý a zdravotne oslabený,...) - môže byť vzdelávaný v školskej integrácii, ak mu príslušné poradenské zariadenie po diagnostických vyšetreniach vydalo písomné vyjadrenie k školskému začleneniu (§ 11 ods. 10 písm. c) školského zákona) na základe diagnostikovaných ŠVVP.

Toto zariadenie musí patriť do siete školských zariadení .

Nie je možné zohľadňovať pri hodnotení a klasifikácii závery z detských ambulancíí  a iných zdravotníckych  zariadení .

Zoznam Centier pedagogicko –psychologického poradenstva a prevencie  v školskej sieti na území Bratislavského kraja:

CPPPaP   Brnianska 47, BA-I           02/544775560

www.nasporadna.sk

CPPPaP   Drieňova36,BA-II                02 /43632588

www.interne.sk/cpppapba2

CPPPaP   Hubeného 25, BA-III       02/4488239

www.psychologickecentrum.sk

CPPPaP   Fedákova3, BA-IV            02/64288090

www.psychologickeporadenstvo.sk

CPPPaP  Hrobákova 3, BA-V

Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie Ba 5

sa presťahovalo do priestorov Spojenej školy na Švabinského ul.7.

Dočasne používaný telefonický kontakt je 0911 975 830.

www.psychocentrumba5.sk

1. Frekvenciu rediagnostických vyšetrení detí a žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (ďalej len „ŠVVP“) neurčuje žiadny všeobecne záväzný právny predpis.

Poradenské zariadenia rediagnostiku vykonávajú na základe podnetu školy alebo  zákonného  zástupcu dieťaťa.   Rediagnostické vyšetrenie žiakov nie je potrebné vykonať všetkým žiakom pri ich prijímaní do stredných škôl, odborných učilíšť a praktických škôl; vykoná sa, ak je odôvodnený predpoklad, že sa zmenil charakter ich zdravotného znevýhodnenia.